MENTORING BIZNESOWY

Są takie osoby, o których każdy z nas słyszał. Należą do nich Steve Jobs, Elon Musk i wielu innych. To co ich charakteryzuje i łączy, to sukces, który osiągnęli. Prawdopodobnie niezależnie od przedmiotu działalności zarządzanej przez nich firmy i tak osiągnęliby sukces. Cechuje ich bowiem niestandardowe myślenie, inne rozumienie biznesu, inny sposób postępowania i jednoczenia ludzi wokół celu. Większość z przedsiębiorców na co dzień boryka się jednak z wieloma ograniczeniami i trudnościami, które sprawiają, że nie mogą oni wyskalować swojego biznesu, a czasami walczą nawet o przetrwanie. Czy istnieje jakaś droga na skróty? 

Tak jest nią mentoring biznesowy.

Praca z mentorem to droga na skróty, która pozwala oszczędzić mnóstwo czasu, zminimalizować ryzyko biznesowe oraz ominąć wiele pułapek, gdyż podejmowane decyzje biznesowe możesz skonsultować z osobą bardziej doświadczoną życiowo i zawodowo. 

Sesja mentoringu pozwala na znaczne rozszerzenie perspektywy poprzez skorzystanie z doświadczenia oraz rozległej wiedzy biznesowej mentora, popartej latami praktyki oraz umiejętnościami miękkimi. Mentor pomoże Ci ustalić cele, kierunek rozwoju oraz sposób ich osiągania.


 

Chcesz poznać więcej szczegółów? Napisz do nas!

PRACA Z MENTOREM

Korzystając z usługi mentoringu biznesowego Brainstorm Group uzyskasz wsparcie mentora, który dzieląc się doświadczeniem wesprze Cię w codziennej pracy, dzięki czemu osiągniesz lepsze rezultaty w krótszym czasie.

Mentor biznesowy dzieli się swoim doświadczeniem i podpowiada w jaki sposób inni rozwiązują podobne problemy. Nie narzuca jednak rozwiązań, a jedynie wspiera i pomaga mentee (uczniowi) nauczyć się podejmowania własnych decyzji i znajdować własne rozwiązania. Mentor pomoże Ci także utrzymać konsekwencję i determinację w realizacji celów. Są to umiejętności, których nie wyniesie się ze zwykłego szkolenia, czy książek. 

Praca z mentorem Brainstorm Group pozwoli Ci nie popełnić błędów, które mógłbyś popełnić z zwykłym toku czynności. Pomoże uniknąć pułapek i zaoszczędzi Ci wielu frustracji. 

Jak pracuje mentor Brainstorm Group?

• Działa tak, aby pomóc Ci ustalić cele, zweryfikować ich prawidłowość i określić kierunek działania
• Zadaje pytania, które pozwalają Ci podejmować przemyślane i trafne decyzje
• Pomaga Ci wykorzystać dostępne zasoby i środki oraz twój własny potencjał w procesie realizacji celów
• Podpowiada rozwiązania, ale ich nie narzuca. Dzieli się wiedzą i własnym doświadczeniem, ale to zawsze Ty podejmujesz decyzję co zrobisz.
• Przedstawia case study w taki sposób, aby poszerzyć twoją perspektywę o wiedzę jak z podobnym wyzwaniem radzą sobie inni.
• Uruchamia Cię do działania tam, gdzie wiesz co należy zrobić, ale z jakichś powodów tego nie robisz.
• Sprawia, że jesteś konsekwentny i pomaga Ci utrzymać motywację i determinację na wysokim poziomie

Mentor patrzy z innej perspektywy, dzięki zależności, których dostrzega zjawiska, zachowania i zależności których Ty nie widzisz. 

DLA KOGO?

Z usługi mentoringu skorzystać mogą: właściciele firm, członkowie zarządu, kadra zarządzająca oraz osoby zarządzające instytucjami publicznymi. Usługa skierowana jest do wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w postaci dzielenia się bogatym doświadczeniem życiowym i zawodowym.

KORZYŚCI MENTORINGU

• Omijanie trudności i zagrożeń w biznesie
• Szybki efekt, którego sam nie osiągniesz
• Inne spojrzenie
• Dostęp do doświadczenia mentora i jego opinii
• Zdefiniowanie własnych celów
• Zbudowanie motywacji i determinacji do osiągnięcia celów i jej podtrzymywanie w trakcie ich realizacji
• Podejmowanie efektywnych decyzji

ILE TRWA SESJA?

Mentoring prowadzony jest w sesjach czasowych od 1 godziny do 2 godzin w zależności od obszaru tematycznego, w którym jest udzielany i osoby z którą pracuje mentor.

WYBIERZ SWOJEGO MENTORA

Nasi mentorzy to najlepsi eksperci o bogatym doświadczeniu życiowym i zawodowym, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy menedżerskiej, trenerskiej, coachingowej i mentorskiej. Nasi mentorzy uczą także innych jak zostać mentorem i pracować efektywnie w mentoringu. Tworzą oni także programy mentoringowe i reverse mentoringowe w firmach.  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE:


doradztwo@brainstorm.biz.pl