MENTORING BIZNESOWY

Są takie osoby, o których każdy z nas słyszał należą do nich Steve Jobs, Elon Musk i wielu innych. To co ich charakteryzuje to sukces który osiągnęli. Pewnie niezależnie od tego jaką firmą by zarządzali, jakie produkty by wytwarzali to i tak osiągnęliby sukces. To co ich cechuje to inne myślenie, inne rozumienie biznesu, inny sposób postępowania i jednoczenia ludzi wokół celu. Większość z przedsiębiorców na co dzień boryka się jednak z wieloma ograniczeniami i trudnościami które sprawiają, że nie mogą oni wyskalować swojego biznesu, a czasami walczą nawet o przetrwanie. Czy istnieje jakaś droga na skróty? 

Tak jest nią mentoring biznesowy.

Praca z mentorem to droga na skróty, która pozwala oszczędzić mnóstwo czasu, zminimalizować ryzyko biznesowe oraz ominąć wiele pułapek, gdyż podejmowane decyzje biznesowe możesz skonsultować z osobą bardziej doświadczoną życiowo i zawodowo. 

Sesja mentoringu pozwala na znaczne rozszerzenie perspektywy poprzez skorzystanie z doświadczenia oraz rozległej wiedzy biznesowej mentora, popartej latami praktyki oraz umiejętnościami miękkimi. Mentor pomoże Ci ustalić cele, kierunek rozwoju oraz sposób ich osiągania.


 

PRACA Z MENTOREM

Korzystając z usługi mentoringu biznesowego Brainstorm Group uzyskasz wsparcie mentora, który dzieląc się doświadczeniem wesprze Cię w codziennej pracy, dzięki czemu osiągniesz lepsze rezultaty w krótszym czasie.

Mentor biznesowy dzieli się swoim doświadczeniem i podpowiada w jaki sposób inni rozwiązują podobne problemy. Nie narzuca jednak rozwiązań, a jedynie wspiera i pomaga mentee (uczniowi) nauczyć się podejmowania własnych decyzji i znajdować własne rozwiązania. Mentor pomoże Ci także utrzymać konsekwencję i determinację w realizacji celów. Są to umiejętności, których nie wyniesie się ze zwykłego szkolenia, czy książek. 

Praca z mentorem Brainstorm Group pozwali Ci nie popełnić błędów, które normalnie byś popełnił. Pomoże uniknąć pułapek i zaoszczędzi Ci wielu frustracji. 

Jak pracuje mentor Brainstorm Group?


• Działa tak aby pomóc Ci ustalić cele, zweryfikować ich prawidłowość i określić kierunek działania
• Zadaje pytania, które pozwalają Ci podejmować przemyślane i trafne decyzje
• Pomaga Ci wykorzystać dostępne zasoby i środki oraz twój własny potencjał w procesie realizacji celów
• Podpowiada rozwiązania, ale ich nie narzuca. Dzieli się wiedzą i własnym doświadczeniem, ale to zawsze Ty podejmujesz decyzję co zrobisz.
• Przedstawia case study tak aby poszerzyć twoją perspektywę o wiedzę jak z podobnym wyzwaniem radzą sobie inni.
• Uruchamia Cię do działania tam gdzie teoretycznie wiesz co należy zrobić ale z jakiś powodów tego nie robisz.
• Sprawia, że jesteś konsekwentny i pomaga Ci utrzymać motywację i determinację na wysokim poziomie

Mentor patrzy z innej perspektywy dzięki czemu dostrzega zjawiska, zachowania i zależności których Ty nie widzisz. 

DLA KOGO?

Z usługi mentoringu skorzystać mogą: właściciele firm, członkowie zarządu, kadra zarządzająca oraz osoby zarządzające instytucjami publicznymi. Usługa skierowana jest do wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w postaci dzielenia się bogatym doświadczeniem życiowym i zawodowym.

KORZYŚCI MENTORINGU

• Omijanie trudności i zagrożeń w biznesie
• Szybki efekt, którego sam nie osiągniesz
• Inne spojrzenie
• Dostęp do doświadczenia mentora i jego opinii
• Zdefiniowanie własnych celów
• Zbudowanie motywacji i determinacji do osiągnięcia celów i jej podtrzymywanie w trakcie ich realizacji
• Podejmowanie efektywnych decyzji

ILE TRWA SESJA?

Mentoring prowadzony jest w sesjach czasowych od 1 godziny do 2 godzin w zależności od obszaru tematycznego, w którym jest udzielany i osobą z którą pracuje mentor.

WYBIERZ SWOJEGO MENTORA

Nasi mentorzy to najlepsi eksperci o bogatym doświadczeniu życiowym i zawodowym, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy menedżerskiej, trenerskiej, coachingowej i mentorskiej. Nasi mentorzy uczą także innych jak zostać mentorem i pracować efektywnie w mentoringu. Tworzą oni także programy mentoringowe i reverse mentoringowe w firmach. 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE:


doradztwo@brainstorm.biz.pl