Brainstorm Group specjalizuje się w audytach logistycznych, zapewniając firmom kompleksową analizę i optymalizację ich łańcucha dostaw. Nasza usługa audytu logistycznego obejmuje wszystkie kluczowe obszary zarządzania logistyką, od logistyki wewnętrznej i zewnętrznej, przez gospodarkę magazynową i zakupową, transport wewnętrzny i zewnętrzny, aż po zaawansowane systemy zarządzania danymi magazynowymi i transportowymi.
 

Zakres usługi:

  1. Audyt Logistyki Wewnętrznej i Zewnętrznej: Ocena procesów logistycznych wewnątrz firmy oraz w relacjach z zewnętrznymi partnerami.
  2. Audyt Gospodarki Magazynowej i Polityki Magazynowej: Analiza strategii zarządzania magazynem, w tym wykorzystania magazynów konsygnacyjnych.
  3. Audyt Transportu Wewnętrznego i Zewnętrznego: Kompleksowa ocena efektywności transportu, w tym współpracy z przewoźnikami.
  4. Analiza Systemów Zarządzania Magazynem (WMS) i Transportem (TMS): Sprawdzenie efektywności wykorzystywanych systemów.
  5. Ocena Zarządzania Danymi Magazynowymi i Transportowymi: Analiza procesów zarządzania danymi i ich wpływu na efektywność operacyjną.
  6. Optymalizacja Zarządzania Stanami Magazynowymi: Identyfikacja możliwości poprawy w zarządzaniu stanami magazynowymi.
  7. Ewaluacja Zarządzania Zasobami Ludzkimi: Ocena procesów zarządzania pracownikami w obszarach magazynowania i transportu.

Korzyści z Audytu Logistycznego:

  • Optymalizacja Łańcucha Dostaw: Usprawnienie procesów logistycznych, co przekłada się na wzrost efektywności i redukcję kosztów.
  • Zmniejszenie Marnotrawstwa: Identyfikacja i eliminacja nieefektywnych procesów oraz wąskich gardeł w łańcuchu dostaw.
  • Rekomendacje Eksperckie: Dostarczenie szczegółowych rekomendacji, opartych na głębokiej analizie i wieloletnim doświadczeniu, podzielonych według priorytetów wdrażania.

Finalny paport:

Nasza usługa kończy się dostarczeniem szczegółowego raportu eksperckiego, który zawiera rekomendacje ukierunkowane na wykrycie marnotrawstw, wąskich gardeł oraz innych dysfunkcji w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw. Raport ten stanowi solidną podstawę do wprowadzenia efektywnych zmian i usprawnień.

Dlaczego wybrać Brainstorm Group?

Wybierając Brainstorm Group, zyskujesz dostęp do wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów, którzy zapewnią Twojej firmie przeprowadzenia najwyższej jakości audytu logistycznego. Nasze ogromne doświadczenie w pracy w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw, pomoże zdefiniować takie rekomendacje z przeprowadzonego audytu, których wdrożenie zapewni Ci efekt, którego potrzebuje Twoja firma. Przeprowadzaliśmy audyty logistyki w największych firmach produkcyjnych, logistycznych, farmaceutycznych oraz retailowych w Polsce. Nasze indywidualne podejście do każdego Klienta oraz szczegółowa analiza specyfiki działalności gwarantują usługę dostosowaną do unikalnych potrzeb i oczekiwań Twojej firmy.