Mapowanie Strumienia Wartości – VSM

09-10.06.2020 - Białystok

“Zmiana nie zawsze oznacza poprawę, ale poprawa wymaga zmiany.”

Winston Churchill
Doświadczenie:

W Brainstorm Group odpowiada za zespoły organizujące wszystkie wydarzenia otwarte, takie jak: konferencje i szkolenia otwarte. Dodatkowo odpowiada za pracę i rozwój działu consultingu, oraz działu finansów. Najczęściej koordynuje projekty związane z zarządzaniem strategicznym, audyty oraz transformacje Lean. Jego przygotowanie trenerskie to ponad 1500 dni szkoleniowych. Doświadczenie consultingowe to koordynacja ponad 200 projektów doradczych w tym kilkudziesięciu transformacji Lean.

Jest absolwentem studiów MBA i wielu uznanych projektów rozwojowych.

Inni mówią o nim: inspiruje do działania, dba o ciągłe doskonalenie, zawsze znajduje rozwiązania, zaraża energią. Wolne chwile najczęściej spędza z rodziną w górach.

Relaksuje się grając na gitarze i uprawiając sport. Ważna jest dla niego realizacja celów własnych z poszanowaniem celów Klienta.

 

 

Sebastian Matyniak Sebastian Matyniak
Trener prowadzący szkolenie
Opis szkolenia

VIDEO ZAPOWIEDŹ

Wiele firm i organizacji poszukuje odpowiedzi na pytanie: jak sprawić by ich organizacja była bardziej efektywna? Poprzez stworzenie map strumienia wartości można odwzorować stan obecny procesu i zidentyfikować wąskie gardła i inne marnotrawstwa. Na tej podstawie można stworzyć mapę procesu przyszłego i skrócić czas w którym dostarczamy wartość Klientowi. Bardzo ważnym elementem jest metodyka procesu mapowania, gdyż gwarantuje ona maksymalizację efektów. VSM stosuje się zarówno dla procesów produkcyjnych jak i dla procesów nieprodukcyjnych. Metoda ta pozwala zidentyfikować jaką część czasu organizacja poświęca na rzeczy najważniejsze, które dają wymierną wartość Klientowi.

Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników produkcyjnych, operatorów maszyn, a także dla osób odpowiedzialnych za nadzór nad procesami produkcyjnymi.

Korzyści
  • Uczestnicy nauczą się tworzyć mapy strumienia wartości.
  • Uczestnicy będą potrafił zidentyfikować marnotrawstwa w procesie.
  • Uczestnicy uświadomią sobie jak wielki potencjał tkwi w optymalizacji procesu.
  • Uczestnicy będą umieli generować rozwiązania optymalizacyjne.
  • Uczestnicy przećwiczą rozwiązywanie problemów w trakcie mapowania w oparciu o przyczyny źródłowe.
  • Uczestnicy dowiedzą się jak zaplanować zmianę.
  • Uczestnicy poznają techniki i narzędzia lean management stosowane w optymalizacji procesu oraz nauczą się je wykorzystywać w praktyce.
Opinie

Nie znaleziono opinii dotyczących tego szkolenia.

Najbliższa edycja szkolenia

09-10.06.2020 / Białystok
data / Miasto
1850,00 PLN
cena netto / os.